NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Йордан Кисьов: Мисля, че съм постигнал едно извисяване, чрез синьото на небето и водата
5877
Калейдоскоп

Йордан Кисьов: Мисля, че съм постигнал едно извисяване, чрез синьото на небето и водата

Йордан Кисьов, носител на Националната награда за живопис „Владимир Димитров – Майстора“ за 2020 г., подрежда нова изложба.От 14 до 28 юни негови произведения ще бъдат представени в зала „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници (СБХ) в София, съобщават организаторите. „Въпреки на пръв поглед коренно различна като стил и търсене, мисля, че съм постигнал едно извисяване чрез синьото на небето и водата - един катарзис от докосването на Сакралността

| 06 Юни 2024, 16:15 ч.
Йордан Кисьов: Мисля, че съм постигнал едно извисяване, чрез синьото на небето и водата
Йордан Кисьов: Мисля, че съм постигнал едно извисяване, чрез синьото на небето и водата
Снимка © СБХ

Йордан Кисьов, носител на Националната награда за живопис „Владимир Димитров – Майстора“ за 2020 г., подрежда нова изложба.

Уелската певица Шърли Беси каза, че е била по-нервна от оказаната й от крал Чарлз Трети чест, отколкото когато е пяла за него, докато е получавала последната си кралска награда в замъка Уиндзор в Англия, предаде Пи Ей мидия/ДПА.

В новогодишния списък на личностите, отличени за особени заслуги, 87-годишната Беси беше удостоена с титлата Кавалер на честта, след като през 1999 г. беше обявена за Дама-командор на Ордена на Британската империя. 

Шърли Беси е удостоена с честта за заслугите си към музиката. 

След като получи наградата във вторник, дейм Шърли сподели, че за първи път се среща с Чарлз като крал.

"Мисля, че е по-изнервящо да получиш награда от краля, отколкото да пееш пред него. Искам да кажа, че това е нещо ново, различно, докато пеенето го правя още от дете", казва Шърли Беси.

"Забравих да направя реверанс, но затова пък го х

Световната премиера на филма "Радост" (Joy) с участието на известния британски актьор Бил Наи ще бъде на Лондонския кинофестивал, съобщи "Варайъти". 

Във филма, режисиран от Бен Тейлър по сценарий на Джак Торн, Наи играе хирурга Патрик Стептоу, който обединява сили с учения Робърт Едуардс (в ролята Джеймс Нортън) и медицинската сестра и ембриолог Джийн Парди (Томасин Маккензи), за да създадат първото в света "бебе в епруветка" през 1978 г. За работата по разработването на метода оплождане "ин витро" Едуардс е удостоен с Нобелова награда за медицина или физиология през 2010 г. 

Според синопсиса драмата възхвалява силата на упоритостта и чудесата на науката, проследявайки историята на трима визионери, които преодоляват огромни трудности и съпротива, за да осъществят мечтата си, и по този начин позволяват на милиони хора да мечтаят заедно с тях. 

Пр

Била ли е населявана нашата страна от динозаври и коя е истинската причина за изчезването им ще бъде обсъдено на събитие на 20 август в кино „Кабана“ в София, съобщават организаторите.

Благой Иванов (писател и кинокритик), Владимир Николов (палеонтолог и палеоартист) и д-р Петър Ефтимов (доктор по Молекулярна биология) ще разгледат различни примери за научни революции и вижданията на палеонтолозите за биологията, физиологията, поведението и еволюцията на динозаврите до средата на ХХ, отбелязват от екипа.

Събитието се организира от Ratio, Националния природонаучен музей и кино „Кабана“. 

„Динозаврите се появяват преди около 240 милиона години и през по-голямата част на мезозойската ера са доминиращата група сухоземни гръбначни животни. Дори сега те са колкото обект на сериозни изследвания, толкова и почти митологични

Международната изложба “Интеркултурен диалог", която ще бъде представена в галерия „Мисията“ в периода от 27 юни до 15 август, е селекция от графики, част от традиционната Международна изложба за съвременна малка графика, Казанлък.

Колекцията съдържа творби на 132 художници от 42 страни от 5 континента и е своеобразен празник на многообразието и единството, които определят съвременната световна малка графика, съобщиха от екипа на Държавен културен институт (ДКИ), Министерство на външните работи.

Откриването на експозицията ще бъде на 27 юни. Изложбата представя широк спектър от класически, дигитални и експериментални техники. Всяко графично изображение служи като уникален глас в един обширен разговор и подчертава начините, по които традицията и иновацията съществуват съвместно и си влияят взаимно в непрекъснато развиващия се пейзаж на изкуството на съвременната малка г

Хиляди електрически проводници, клавиши, микрочипове и компютърни компоненти създават инсталацията на Елиас Симе на тазгодишното издание на Венецианското биенале на изкуствата. 

ДА ВЪЗСТАНОВИМ ВРЪЗКАТА С ОКОЛНАТА СРЕДА

Елиас Симе е роден в Етиопия през 1968 г. Той е мултидисциплинарен художник, известен най-вече с мащабните си релефи, изработени от рециклирана потребителска електроника. Симе е мотивиран от желанието да възстановим и преразгледаме връзката си с околната среда, разказват от Grimm Gallery. По думите им авторът използва техники за сплитане и наслояване, за да създаде огромни мозайки, съставени от клавиатури, вериги, кабели и всякакъв вид електронни отпадъци, внесени в родната му страна. Тези материали се доставят от най-големия пазар на открито в Африка, разположен в етиопската столица Адис Абеба, отбелязват още от галерията. 

От 14 до 28 юни негови произведения ще бъдат представени в зала „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници (СБХ) в София, съобщават организаторите.

„Въпреки на пръв поглед коренно различна като стил и търсене, мисля, че съм постигнал едно извисяване чрез синьото на небето и водата - един катарзис от докосването на Сакралността. Може безкрайно да наблюдавате движението на течащата река, мощното дихание на океана в приливите и отливите и мощната сила на разбиващата се вълна, но те никога не ще станат скучни, защото винаги ще ни връщат към въпроса за нашата цел в живота“, казва за изложбата си авторът.

Йордан Кисьов е роден през 1945. Завършва Художествената гимназия в София в класа на Димитър Арнаудов, а после монументална живопис във Факултета по изобразително изкуство към Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“. През 1973 постъпва на работа като уредник в Художествената галерия в Силистра; от 1990 до 2013 е неин директор.

Реализирал е голям брой самостоятелни изложби, участва и в пленери и биеналета, организирани от СБХ, чийто член е от 1976 г. През 1986 получава званието „Заслужил деятел на културата“. Негови произведения са притежание на почти всички галерии у нас, както и на частни колекционери в България, САЩ, Германия и други държави.

/ВСР

В новото културно пространство в Свищов, наречено Хъб за идеи и култура, ще се състои седмица, посветена на фотографията. Зад проявата стоят организаторите на фестивал „Реката“ в града, като седмицата на фотографията е част от тазгодишната програма на фестивала. 

До 11 август всеки ден ще има различни прояви под надслов "Фотографията отблизо".

Днес фотографът Свилен Начев, съосновател на фотографския образователен проект Street Photo Lab и член на международния фотографски колектив Full Frontal Flash, показа първата снимка в историята на фотографията, направена от френския изобретател Жозеф Ниепс през 1826 г. Той разказа какви са причините за създаването на фотографията и посочи, че за разлика от снимката, рисунката не може да бъде действителност, тя е някакъв тип интерпретация. Фотографията е нужна, за да има абсолютна достоверност. При нея образът е точно такъв,

Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера снощи.

Режисьор на продукцията е Тодор Димитров, а мениджър Инна Церовска.  Участват актьорите  Делян Илиев, Димитър Николов, Стефан Кондров, Мартин Раков, Георги Начов, Александър Григоров, Лана Гекова, Светлозар Начев, Адриана Димова, Ивана Церовска, Мадлен Йорданова и Гьорги Георгиев.

В „Дванайсета нощ“ стремежът на екипа е да постигне атмосфера, която да доближи зрителите, доколкото е възможно, до усещане за това, какво е представлявал Елизабетинският театър. 

Постановката силно се доближава до начина, по който са представяни пиесите в Театър „Глобус“ по времето на Шекспир. Музиката се състои от песни и мелодии, които са се използвали в „Дванайсета нощ“ по времето на Шекспир и се изпълнява на живо, каза Инна Церовска, мениджър на Шекспирова компания „Пе

Американската актриса Сигорни Уивър ще бъде удостоена с наградата „Златен лъв“ за многобройните си актьорски постижения на тазгодишния Международен филмов фестивал във Венеция, предаде ДПА.

Звездата от филмите „Пришълецът“, „Аватар“ и „Горили в мъглата“ планира да приеме наградата за цялостно творчество лично във Венеция в края на август.

Фестивалът е едно от най-значимите киносъбития в света и ще се проведе от 28 август до 7 септември.

Директорът на фестивала Алберто Барбера обяви решението в петък, като определи Уивър като „звезда, която е изградила мостове между най-изтънченото артхаус кино и филмите, които ангажират публиката по откровен и оригинален начин, като в същото време остава вярна на себе си“. „Актриса от калибъра на Сигорни Уийвър има малко съперници“, добави той.

Холивудската актриса също е номинирана три пъти за „Оскар“, но така и н

Музиканти от Австралия и Великобритания ще свирят във Велико Търново, съобщиха организаторите на концерта.

David Dower Trio ще излезе на откритата сцена "Арт лято" до Художествена галерия "Борис Денев" на 13 юли. Музиката на групата съчетава джаз, рок и български музикални влияния, създаващи неин собствен оригинален звук. Към членовете на състава Дейвид Дауър (пиано), Ким Мей (бас) и Мат Фишер (барабани) като специален гост ще се присъедини китаристът Елиът Фрост. Той е известен музикант на лондонската сцена, а наскоро записа и свой собствен албум в Ню Йорк, посочиха организаторите.

David Dower Trio са познати на великотърновската публика от участието им на "Дикси Джаз Фест" през 2019 г. Музикантите от групата редовно посещават България, като турнето им тази година е тяхното пето в страната ни. Свирили са на Международния джаз фестивал в Банско, на "Джаз в Бургас" и на

Проектът на Азербайджан на тазгодишното биенале на изкуството във Венеция е озаглавен „От Каспий до розовата планета: Тук съм“. Инсталацията черпи вдъхновение от темата на форума в това издание – „Чужденци навсякъде“ и е съвместна изложба на трима автори от различни поколения и с различен стил.

Идеята на авторите на проекта е, че човек може да присъства навсякъде - физически или психически. Силата на въображението и емпатията дават възможност на човек да се установи в непозната среда и да пусне корени там. 

ТРИ ПОКОЛЕНИЯ

Изложбата е курирана съвместно от италианския изкуствовед Лука Беатриче и азербайджанския куратор Амина Меликова. Интерпретацията по темата е на трима художници от различни поколения - Вусала Агаразиева (р. 1990 г.), Рашад Алакбаров (р. 1979 г.) и Ирина Елдърова (р. 1955 г.). Вусала Агаразиева се занимава със скулптура и ж

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
„Решение за раздяла“ на Парк Чанг-ук с единствена прожекция в кино „Одеон“
Филмът на Парк Чанг-ук – „Решение за раздяла“, отличен с награда за най-добър режисьор на фестивала в Кан през 2022 г., ще има единствена прожекция на 26 септемвр ...
Галерия Doza ще бъде домакин на международен търг с произведения на изкуството
Повече от 40 съвременни български художници и над 60 актуални произведения на изкуството ще бъдат предложени на международен търг на живо в галерия Doza и онлайн на британската пла ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Тикер в 20:00 ч.
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе&ldqu ...
Начало Калейдоскоп
5877
Калейдоскоп

Йордан Кисьов: Мисля, че съм постигнал едно извисяване, чрез синьото на небето и водата

Йордан Кисьов, носител на Националната награда за живопис „Владимир Димитров – Майстора“ за 2020 г., подрежда нова изложба.От 14 до 28 юни негови произведения ще бъдат представени в зала „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници (СБХ) в София, съобщават организаторите.

| 06 Юни 2024, 16:15 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Йордан Кисьов: Мисля, че съм постигнал едно извисяване, чрез синьото на небето и водата
Йордан Кисьов: Мисля, че съм постигнал едно извисяване, чрез синьото на небето и водата
Снимка © СБХ

Йордан Кисьов, носител на Националната награда за живопис „Владимир Димитров – Майстора“ за 2020 г., подрежда нова изложба.

От 14 до 28 юни негови произведения ще бъдат представени в зала „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници (СБХ) в София, съобщават организаторите.

Уелската певица Шърли Беси каза, че е била по-нервна от оказаната й от крал Чарлз Трети чест, отколкото когато е пяла за него, докато е получавала последната си кралска награда в замъка Уиндзор в Англия, предаде Пи Ей мидия/ДПА.

В новогодишния списък на личностите, отличени за особени заслуги, 87-годишната Беси беше удостоена с титлата Кавалер на честта, след като през 1999 г. беше обявена за Дама-командор на Ордена на Британската империя. 

Шърли Беси е удостоена с честта за заслугите си към музиката. 

След като получи наградата във вторник, дейм Шърли сподели, че за първи път се среща с Чарлз като крал.

"Мисля, че е по-изнервящо да получиш награда от краля, отколкото да пееш пред него. Искам да кажа, че това е нещо ново, различно, докато пеенето го правя още от дете", казва Шърли Беси.

"Забравих да направя реверанс, но затова пък го х

Световната премиера на филма "Радост" (Joy) с участието на известния британски актьор Бил Наи ще бъде на Лондонския кинофестивал, съобщи "Варайъти". 

Във филма, режисиран от Бен Тейлър по сценарий на Джак Торн, Наи играе хирурга Патрик Стептоу, който обединява сили с учения Робърт Едуардс (в ролята Джеймс Нортън) и медицинската сестра и ембриолог Джийн Парди (Томасин Маккензи), за да създадат първото в света "бебе в епруветка" през 1978 г. За работата по разработването на метода оплождане "ин витро" Едуардс е удостоен с Нобелова награда за медицина или физиология през 2010 г. 

Според синопсиса драмата възхвалява силата на упоритостта и чудесата на науката, проследявайки историята на трима визионери, които преодоляват огромни трудности и съпротива, за да осъществят мечтата си, и по този начин позволяват на милиони хора да мечтаят заедно с тях. 

Пр

Била ли е населявана нашата страна от динозаври и коя е истинската причина за изчезването им ще бъде обсъдено на събитие на 20 август в кино „Кабана“ в София, съобщават организаторите.

Благой Иванов (писател и кинокритик), Владимир Николов (палеонтолог и палеоартист) и д-р Петър Ефтимов (доктор по Молекулярна биология) ще разгледат различни примери за научни революции и вижданията на палеонтолозите за биологията, физиологията, поведението и еволюцията на динозаврите до средата на ХХ, отбелязват от екипа.

Събитието се организира от Ratio, Националния природонаучен музей и кино „Кабана“. 

„Динозаврите се появяват преди около 240 милиона години и през по-голямата част на мезозойската ера са доминиращата група сухоземни гръбначни животни. Дори сега те са колкото обект на сериозни изследвания, толкова и почти митологични

Международната изложба “Интеркултурен диалог", която ще бъде представена в галерия „Мисията“ в периода от 27 юни до 15 август, е селекция от графики, част от традиционната Международна изложба за съвременна малка графика, Казанлък.

Колекцията съдържа творби на 132 художници от 42 страни от 5 континента и е своеобразен празник на многообразието и единството, които определят съвременната световна малка графика, съобщиха от екипа на Държавен културен институт (ДКИ), Министерство на външните работи.

Откриването на експозицията ще бъде на 27 юни. Изложбата представя широк спектър от класически, дигитални и експериментални техники. Всяко графично изображение служи като уникален глас в един обширен разговор и подчертава начините, по които традицията и иновацията съществуват съвместно и си влияят взаимно в непрекъснато развиващия се пейзаж на изкуството на съвременната малка г

Хиляди електрически проводници, клавиши, микрочипове и компютърни компоненти създават инсталацията на Елиас Симе на тазгодишното издание на Венецианското биенале на изкуствата. 

ДА ВЪЗСТАНОВИМ ВРЪЗКАТА С ОКОЛНАТА СРЕДА

Елиас Симе е роден в Етиопия през 1968 г. Той е мултидисциплинарен художник, известен най-вече с мащабните си релефи, изработени от рециклирана потребителска електроника. Симе е мотивиран от желанието да възстановим и преразгледаме връзката си с околната среда, разказват от Grimm Gallery. По думите им авторът използва техники за сплитане и наслояване, за да създаде огромни мозайки, съставени от клавиатури, вериги, кабели и всякакъв вид електронни отпадъци, внесени в родната му страна. Тези материали се доставят от най-големия пазар на открито в Африка, разположен в етиопската столица Адис Абеба, отбелязват още от галерията. 

„Въпреки на пръв поглед коренно различна като стил и търсене, мисля, че съм постигнал едно извисяване чрез синьото на небето и водата - един катарзис от докосването на Сакралността. Може безкрайно да наблюдавате движението на течащата река, мощното дихание на океана в приливите и отливите и мощната сила на разбиващата се вълна, но те никога не ще станат скучни, защото винаги ще ни връщат към въпроса за нашата цел в живота“, казва за изложбата си авторът.

Йордан Кисьов е роден през 1945. Завършва Художествената гимназия в София в класа на Димитър Арнаудов, а после монументална живопис във Факултета по изобразително изкуство към Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“. През 1973 постъпва на работа като уредник в Художествената галерия в Силистра; от 1990 до 2013 е неин директор.

В новото културно пространство в Свищов, наречено Хъб за идеи и култура, ще се състои седмица, посветена на фотографията. Зад проявата стоят организаторите на фестивал „Реката“ в града, като седмицата на фотографията е част от тазгодишната програма на фестивала. 

До 11 август всеки ден ще има различни прояви под надслов "Фотографията отблизо".

Днес фотографът Свилен Начев, съосновател на фотографския образователен проект Street Photo Lab и член на международния фотографски колектив Full Frontal Flash, показа първата снимка в историята на фотографията, направена от френския изобретател Жозеф Ниепс през 1826 г. Той разказа какви са причините за създаването на фотографията и посочи, че за разлика от снимката, рисунката не може да бъде действителност, тя е някакъв тип интерпретация. Фотографията е нужна, за да има абсолютна достоверност. При нея образът е точно такъв,

Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера снощи.

Режисьор на продукцията е Тодор Димитров, а мениджър Инна Церовска.  Участват актьорите  Делян Илиев, Димитър Николов, Стефан Кондров, Мартин Раков, Георги Начов, Александър Григоров, Лана Гекова, Светлозар Начев, Адриана Димова, Ивана Церовска, Мадлен Йорданова и Гьорги Георгиев.

В „Дванайсета нощ“ стремежът на екипа е да постигне атмосфера, която да доближи зрителите, доколкото е възможно, до усещане за това, какво е представлявал Елизабетинският театър. 

Постановката силно се доближава до начина, по който са представяни пиесите в Театър „Глобус“ по времето на Шекспир. Музиката се състои от песни и мелодии, които са се използвали в „Дванайсета нощ“ по времето на Шекспир и се изпълнява на живо, каза Инна Церовска, мениджър на Шекспирова компания „Пе

Американската актриса Сигорни Уивър ще бъде удостоена с наградата „Златен лъв“ за многобройните си актьорски постижения на тазгодишния Международен филмов фестивал във Венеция, предаде ДПА.

Звездата от филмите „Пришълецът“, „Аватар“ и „Горили в мъглата“ планира да приеме наградата за цялостно творчество лично във Венеция в края на август.

Фестивалът е едно от най-значимите киносъбития в света и ще се проведе от 28 август до 7 септември.

Директорът на фестивала Алберто Барбера обяви решението в петък, като определи Уивър като „звезда, която е изградила мостове между най-изтънченото артхаус кино и филмите, които ангажират публиката по откровен и оригинален начин, като в същото време остава вярна на себе си“. „Актриса от калибъра на Сигорни Уийвър има малко съперници“, добави той.

Холивудската актриса също е номинирана три пъти за „Оскар“, но така и н

Музиканти от Австралия и Великобритания ще свирят във Велико Търново, съобщиха организаторите на концерта.

David Dower Trio ще излезе на откритата сцена "Арт лято" до Художествена галерия "Борис Денев" на 13 юли. Музиката на групата съчетава джаз, рок и български музикални влияния, създаващи неин собствен оригинален звук. Към членовете на състава Дейвид Дауър (пиано), Ким Мей (бас) и Мат Фишер (барабани) като специален гост ще се присъедини китаристът Елиът Фрост. Той е известен музикант на лондонската сцена, а наскоро записа и свой собствен албум в Ню Йорк, посочиха организаторите.

David Dower Trio са познати на великотърновската публика от участието им на "Дикси Джаз Фест" през 2019 г. Музикантите от групата редовно посещават България, като турнето им тази година е тяхното пето в страната ни. Свирили са на Международния джаз фестивал в Банско, на "Джаз в Бургас" и на

Проектът на Азербайджан на тазгодишното биенале на изкуството във Венеция е озаглавен „От Каспий до розовата планета: Тук съм“. Инсталацията черпи вдъхновение от темата на форума в това издание – „Чужденци навсякъде“ и е съвместна изложба на трима автори от различни поколения и с различен стил.

Идеята на авторите на проекта е, че човек може да присъства навсякъде - физически или психически. Силата на въображението и емпатията дават възможност на човек да се установи в непозната среда и да пусне корени там. 

ТРИ ПОКОЛЕНИЯ

Изложбата е курирана съвместно от италианския изкуствовед Лука Беатриче и азербайджанския куратор Амина Меликова. Интерпретацията по темата е на трима художници от различни поколения - Вусала Агаразиева (р. 1990 г.), Рашад Алакбаров (р. 1979 г.) и Ирина Елдърова (р. 1955 г.). Вусала Агаразиева се занимава със скулптура и ж

Реализирал е голям брой самостоятелни изложби, участва и в пленери и биеналета, организирани от СБХ, чийто член е от 1976 г. През 1986 получава званието „Заслужил деятел на културата“. Негови произведения са притежание на почти всички галерии у нас, както и на частни колекционери в България, САЩ, Германия и други държави.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
„Решение за раздяла“ на Парк Чанг-ук с единствена прожекция в кино „Одеон“
Галерия Doza ще бъде домакин на международен търг с произведения на изкуството
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.